Wymiana zamków przy zakupie nowego mieszkania
Kupując nowy dom czy mieszkanie, nastawiamy się na mniejsze lub większe zmiany. Każdy chce dopasować przestrzeń do swoich potrzeb, a w grę wchodzi tutaj nie tylko przemalowanie ścian, ale też wyposażenie w niezbędne elementy. Jedną z rekomendowanych zmian jest także wymiana zamków w drzwiach wejściowych. Nie każdy o tym pamięta, ale warto pójść za radą doświadczonych ślusarzy, którzy podkreślają, że nowe zamki do drzwi zapewnią znacznie większe bezpieczeństwo, niż gdyby pozostawić stare – w końcu nie wiadomo, kto będzie dysponował do nich kompletem kluczy albo czy przed ich oddaniem nie zostały przez kogoś dorobione. Wybór nowego zabezpieczenia i zlecenie montażu zamków profesjonaliście z Pogotowia ślusarskiego jest więc ważnym krokiem w celu komfortowego i bezpiecznego urządzenia się w swoim nowym mieszkaniu.
Jak wybrać optymalne zamki do drzwi po przeprowadzce?
Osoby, które stają przed wyborem nowych zamków do drzwi wejściowych, mogą mieć nie lada dylemat. Wielość modeli i ofert od różnych producentów zamków i wkładek z jednej strony daje szerokie pole do popisu, ale z drugiej może przyprawić o zawrót głowy. Nie warto jednak odkładać tej decyzji na potem albo męczyć się z nią i sięgnąć po pierwszy z brzegu model. Istnieje lepsze i prostsze rozwiązanie w takiej sytuacji – kontakt i konsultacja z doświadczonym ślusarzem mogą być tutaj na wagę złota. Tym bardziej, że specjalista będzie mógł od razu przeprowadzić wymianę zamka w drzwiach, więc za jednym razem zyskujemy kompleksową i profesjonalną obsługę.
Które będą najlepsze – zamki nawierzchniowe czy wpuszczane?
Decydując się na zakup nowego zabezpieczenia do domu po wprowadzeniu się, warto rozważyć w pierwszej kolejności, jaki rodzaj będzie najbardziej wskazanym w naszym przypadku. Ślusarze wykonujący szereg zadań w ramach Pogotowia zamkowego często przypominają, że dostępność różnorodnych modeli zamków i wkładek do drzwi pozwala optymalnie dopasować je do przeznaczenia i miejsca, w którym mają być zamontowane. Podstawowym kryterium rozróżniającym jest sposób montażu zamków w drzwiach, i co za tym idzie – sama ich konstrukcja. Zamki nawierzchniowe, tak jak to wynika z ich nazwy, znajdują się na wierzchu drzwi wejściowych. Ślusarz zawsze osadza je na skrzydle, więc idealnie sprawdzają się w tych przypadkach, kiedy np. drzwi są dość cienkie albo gdy zależy nam na dodatkowym zabezpieczeniu, wspomagającym główny zamek wpuszczany. Ten drugi bowiem jest najczęściej spotykanym rozwiązaniem, nie tylko w mieszkaniach, ale także lokalach biurowych i usługowych, sklepach oraz w innych miejscach. Montaż zamków wpuszczanych odbywa się w skrzydle, a w razie ewentualnej konieczności późniejszej naprawy często wystarczy sama wymiana wkładki zamka. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, choć warto przypomnieć, że poza tradycyjnymi modelami na rynku zabezpieczeń jest jeszcze sporo innych rozwiązań – chociażby tak zaawansowanych jak elektroniczne zamki do drzwi.
Elektroniczne czy antywłamaniowe zamki do drzwi – co sprawdzi się w nowym mieszkaniu?
Jedną z nowocześniejszych propozycji renomowanych producentów są zamki elektroniczne, które niewątpliwie zapewniają dużą wygodę korzystania z nich, a także najważniejsze bezpieczeństwo. Idealnie nadają się do montażu w biurach, hotelach czy posiadłościach prywatnych, natomiast w przypadku blokowego mieszkania wystarczą dobre zamki antywłamaniowe, które także dają wysoki poziom ochrony, choć nie są tak nasycone elektroniką. Przekrój produktów dostępnych na rynku zabezpieczeń jest tak duży, że na pewno warto skonsultować ich wybór ze specjalistą, który ma doświadczenie w pracy z zamkami. Profesjonalni ślusarze będą w stanie nie tylko podpowiedzieć, na jakie parametry jeszcze zwrócić uwagę, ale także mogą wykonać od razu fachowy montaż i wymianę zamków, dzięki czemu za jednym razem zyskuje się pełną i rzetelną obsługę. Najważniejsze, by pamiętać, że po wprowadzeniu się do nowego mieszkania warto wymienić zamki w drzwiach – a resztę można już wykonać z pomocą specjalisty z Pogotowia ślusarskiego.