Jakie dodatkowe zabezpieczenie do drzwi i zamków wybrać?
Choć byśmy wybrali najsolidniejszy i najnowocześniejszy zamek do drzwi, niestety nie ma takiej opcji, by był on nie do otwarcia. Na każdy mechanizm istnieje bowiem jakiś patent, a im bardziej skomplikowane zamki, tym jest to oczywiście trudniejsze. Mowa tutaj o niedozwolonych próbach otwierania zamków, które podejmowane są co jakiś czas przez nieuprawnione do tego osoby. W stosunku do rozwoju technologicznego w sferze zabezpieczeń oferowanych przez czołowych producentów drzwi i zamków wręcz liniowo rosną także umiejętności włamywaczy. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba pogodzić się z ryzykiem dopuszczenia się przez nich przestępstwa i siedzieć z założonymi rękami. Wręcz przeciwnie – jako właściciel domostwa czy też zarządzanej przez siebie firmy powinieneś postarać się znaleźć takie rozwiązania, które maksymalnie zwiększą poziom bezpieczeństwa w budynku. Do tego przydają się w szczególności zamki antywłamaniowe do drzwi wejściowych, ale istnieje też znacznie więcej sposobów i narzędzi, które mogą wspomóc ochronę domu. Sprawdź, jakie są dodatkowe zabezpieczenia drzwi i zamków, które polecają najlepsi ślusarze pracujący w renomowanym Pogotowiu zamkowym 7 dni w tygodniu.
Popularne zabezpieczenia stosowane przez profesjonalistów z Pogotowia ślusarskiego
Profesjonalni ślusarze z cenionego Pogotowia zamkowego sami stosują wiele rozwiązań, które bezpośrednio polecają swoim klientom. Montaż i wymiana zamków w drzwiach wejściowych to oczywiście podstawowa usługa ślusarska realizowana zarówno dla osób zarządzających obiektami publicznymi czy firmami, jak i użytkowników prywatnych. Nie jest to jednak jedyne działanie, które można podjąć celem zwiększenia bezpieczeństwa w lokalu. Ślusarze wymieniają kilka rozwiązań, które jako dodatkowe zabezpieczenie drzwi i zamków można z łatwością zastosować w każdym wnętrzu. Przede wszystkim będą to pogrubione rygle, ponieważ im masywniejsze ryglowanie, tym większa też wytrzymałość drzwi i zarazem mniejsze ryzyko włamania. Ciekawą opcją jest także tzw. sztywny pochwyt, to znaczy taki rodzaj klamki do drzwi, której nie sposób otworzyć od zewnątrz. Wówczas, aby dostać się do domu, należy użyć klucza, w przeciwnym razie nie będzie to możliwe, gdyż klamka po naciśnięciu od zewnętrznej strony ani drgnie. Następnie warto zwrócić uwagę na osłony na zamek drzwiowy. Przyjmują one różne nazwy, między innymi szyldy, rozety, czy po prostu ochrony wkładki zamków, a spełniają swoje zadanie, chroniąc dodatkowo przed wierceniem. Podobnie, może także wybrać tarczę obrotową, która osłania otwór wkładki zamka, przez co nie można do niego włożyć nic innego niż tylko kompatybilny z nią klucz.
Przewaga zamków antywłamaniowych dla większego bezpieczeństwa
Doświadczeni ślusarze, którzy reprezentują Pogotowie zamkowe, polecają w głównej mierze montaż zamków antywłamaniowych w drzwiach wejściowych. Oczywiście ile osób, tyle różnych potrzeb, jednak tego typu mechanizmy powinny sprawdzić się w większości lokali prywatnych, jak i biurowych. W przypadku zamka antywłamaniowego dorobienie klucza może być realizowane tylko w autoryzowanych punktach ślusarskich. Tak nowoczesne zabezpieczenia, które oferują niektórzy producenci zamków i wkładek, przyczyniają się do zwiększonego poziomu ochrony oraz komfortu użytkowników danego lokalu. Dorobienie klucza do zamka antywłamaniowego następuje wówczas na podstawie specjalnej karty bezpieczeństwa, którą posiada wyłącznie właściciel mieszkania. Finalnie można także zadbać o połączenie zamka w drzwiach wejściowych z systemem alarmowym – będzie to możliwe w przypadku nowoczesnych modeli określonego typu, które posiadają czujniki wychwytujące potencjalne zagrożenie. W sprawie tych wyżej wymienionych – oraz pozostałych, dodatkowych form zabezpieczenia drzwi i zamków w mieszkaniu czy w biurze – warto skontaktować się z doświadczonymi specjalistami z Pogotowia ślusarskiego. Fachowcy są do dyspozycji klientów 7 dni w tygodniu – numer telefonu: 662-869-662